فعالیت ها

1) برنامه ریزی جهت انجام اردوهای سیاحتی و زیارتی به شهرستانهای شیراز، مشهد، بابلسر و بندرعباس که به استثنای شهرستان شیراز سایر اردوها به تعداد 129 نفر به مدت 17 روز انجام پذیرفت و همچنین اجرای 2 اردوی یک روزه و هر روز به تعداد 40 نفر.

2) انجام نمایشگاه به مناسبت ماه مبارک رمضان به مدت 5 روز که در این نمایشگاه علاوه بر پذیرایی از اعضای انجمن روزانه 20 نفر از اعضا، کارهای دستی خود را در این نمایشگاه عرضه نمودند.

3) شناسایی و تفکیک معلولین منطقه سه شهرداری که در محدوده انجمن سکونت دارند.

4) ارائه خدمات حمایتی و رفاهی (اعم از خواروبار- لباس- جهیزیه- لوازم التحریر) به اعضای واجد شرایط انجمن 4 بار در سال به تعداد 80نفر (توسط شورای محترم بانوان انجمن).

5) همکاری با کمیته مناسب سازی شهرداری جهت مناسب سازی شهری به ویژه پیگیری مناسب سازی محدوده انجمن.

6) ارائه کمک های آموزشی در زمینه های ضبط و اسکن و چاپ بریل کتب و جزوات دانشجویان نابینا.

7) اطلاع رسانی در خصوص شناسایی انجمن و همچنین آگاه سازی جامعه ازنیازها و توانمندی افراد نابینا از طریق رسانه های دیداری و شنیداری و نوشتاری به مناسبت های مختلف.

8) اجرای کلاس آموزش مشاوره شغلی در یک نوبت به مدت 4 ساعت به تعداد 25 نفر.

9) برنامه ریزی جهت ایجاد کتابخانه دیجیتال گویا برای کودکان ونوجوانان نابینا در 5 استان باهمکاری شرکت سامسونگ، که این استان ها عبارتند از اصفهان، آذربایجان غربی، زنجان، هرمزگان و سنندج. این کتابخانه ها علاوه برمناسب سازی، مجهز به کلیه وسایل الکترونیکی گویا ویژه نابینایان از قبیل برجسته نگار، رایانه و تلویزیون خانگی.

10) همکاری با انجمن اشک جهت درمان بیماری های چشمی جمعیت هدف.

11) شرکت در همایش هم اندیشی نمایندگان مجلس، سازمان بهزیستی و تشکل های ذیربط  درخصوص بازنگری قانون جامعه حمایت ازحقوق معلولین.

12) همکاری با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و تعدادی ازتشکل های معلولین به منظور تدوین بازنگری قانون جمعیت حمایت ازحقوق معلولین.

13) شرکت درجلسه انتخابات دبیر تشکل های مردمی زیرمجموعه  فراکسیون معلولین.

14) برنامه ریزی و اجرای بزرگداشت روزجهانی نابینایان باهمکاری سازمان بهزیستی و تعدادی از تشکلهای ذیربط و همچنین همکاری با رادیو نمایش جهت برنامه ریزی بزرگداشت روز جهانی نابینایان.

15) همکاری با وزارت ورزش وجوانان در جهت برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر(س).

16) همکاری با سایر سازمان های مردم نهاد، معلولین به ویژه کانون سراسری معلولین و شورای مرکزی معلولین استان تهران که انجمن عضو هیات مدیره آنها میباشد