برگزاری مراسم گرامی‌داشت روز پدر توسط انجمن نابینایان ایران

چهارشنبه شب دوازدهم بهمن‌ماه، مراسم بزرگداشت روز پدر به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) توسط خیرین انجمن نابینایان ایران در تالار یاس سفید تهران برگزار شد.

در این دورهمی صمیمانه که ساعت 18.30 دقیقه آغاز شد، پس از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، علی اکبر جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان ایران به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی ضمن خیر مقدم به مدعوین حاضر که ۸۰ نفر افراد نابینا و کم‌بینای تحت پوشش انجمن نابینایان ایران بودند، از خیرین انجمن تشکر و قدردانی کرد و افزود: اگر این انسان‌های نیک‌اندیش نبودند بسیاری از امور و فعالیت‌های انجمن متوقف می‌شد و در حال حاضر با حمایت‌های بی‌دریغ همین خیرین است که انجمن ادامه حیات می‌دهد.

در ادامه مراسم، ساروق فرهانی و شریف کشانی دو تن از هنرمندان انجمن با هنرنمایی خود به اجرای برنامه پرداختند.

سخنان مهندس منصور شادکام قائم‌مقام انجمن نابینایان ایران، بخش دیگری از مراسم گرامی‌داشت روز پدر در تالار یاس سفید بود. مهندس شادکام ضمن تشکر فراوان و تقدیر از خیرین انجمن گفت: سیره این عزیزان مانند حضرت علی (ع) است. در شرایط اقتصادی این روز‌های ایران و مشکلات فراوانی که وجود دارد،افراد کمی حاضر می‌شوند اینگونه با دلی بزرگ به کمک انجمن بیاید و از پروژه‌های مختلف انجمن حمایت کند.

وی افزود: حضرت علی نیز بدون اینکه کسی متوجه کمک‌های او شود از نیازمندان و محرومین دستگیری می‌کرد و امروز نیز این خیرین حاضر نیستند اسمی از آنها در رسانه‌ها برده شود و دیده شوند. مهندس شادکام برگزاری مراسم‌های این‌چنینی را در راستای برنامه‌های فرهنگی انجمن قلمداد کرد و بیان داشت: اینکه هر از چند گاهی جمعی از خانواده‌ها و اعضای تحت پوشش انجمن دور هم جمع می‌شوند و در یک فضای صمیمی قرار می‌گیرند جهت افزایش شور و نشاط اجتماعی و روحیه آنها خوب است. اینکه خیرین عزیز در راستای مسئولیت اجتماعی برنامه‌های اینچنینی را ترتیب می‌دهند در جای خود بسیار ارزشمند و در خور توجه است.

در ادامه مراسم، صغرا سلیمانی با اجرای برنامه دف‌نوازی به هنرمندی پرداخت و در دقایق پایانی مراسم نیز حاج داوود هادی از اعضای هیئت مدیره انجمن نابینایان ایران نیز ابیاتی را در وصف مقام شامخ حضرت علی (ع) قرائت و سپس به مولودی‌خوانی پرداخت که با همراهی حاضرین همراه شد. در ادامه یکی از بانوان خیر ضمن خیر مقدم به مدعوین از حضور آنها تشکر و قدردانی کرد.

در بخش پایانی این مراسم نیز که با اجرای اشکان آذرماسوله همراه بود، به قید قرعه به جمعی از مهمانان حاضر در مراسم جوایز نقدی اعطا شد. همچنین به رسم یادبود، به کلیه افرادی که در مراسم حضور داشتند، هدایایی اهدا شد. این مراسم ساعت 21.30 دقیقه شب با صرف شام به پایان رسید تا شب به یاد ماندنی دیگری برای برخی از اعضای تحت پوشش انجمن نابینایان ایران رقم بخورد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید