اطلاعیه: فریب شرکت هایی که به اسم نابینایان اقدام به عرضه محصولات غذایی می کنند را نخورید

با درود و سلام بر مردم خیر و نیکو کار ایران و التماس دعا در ماه پر فیض رمضان.
با تماسهای مکرر شما مردم عزیز و نیکوکار پی بردیم که افرادی سودجو به نام انجمن نابینایان ایران، اقدام به فروش محصولات غذایی از جمله عسل, چای و …نموده اند و مدعی آن هستند که عواید حاصل از این کار را به نابینایان و اعضای تحت پوشش انجمن نابینایان ایران اختصاص می دهند.

بر همین اساس بر خود واجب دانستیم که با توضیح چند نکته اقدام به روشنگری و بیان حقایق کنیم.
1: انجمن نابینایان ایران رسما انجام هر گونه فعالیت اقتصادی اعم از خرید و فروش محصولات غذایی که عواید حاصل از آن به نابینایان و اعضای تحت پوشش این تشکل اختصاص پیدا می کند را قویا” تکذیب می کند.
2: انجمن نابینایان ایران نسبت به اخاذی از مردم مهربان ایران تحت عناوین یاد شده، هشدار می دهد و در این ارتباط هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.
3: انجمن نابینایان کیفیت کار این مجموعه ها را که به نام نابینایان اقدام به فروش محصولات خود و سوءِ استفاده از عواطف و احساسات مردم ایران می کنند، تأیید نمی کند.

همچنین کیفیت محصولات غذایی از حیث رعایت و یا عدم رعایت نکات بهداشتی، مورد تأیید انجمن نیست.

4: برای انجمن نابینایان ایران و با انجام تحقیقات میدانی به اثبات رسیده که ادعای این شرکتها و مجموعه ها مبنی بر ایجاد شغل برای نابینایان کاملاً کذب بوده و این مجموعه ها سعی دارند تا تنها با استفاده از نشان عصای سفید و نابینایان، ضمن تحریک عواطف و احساسات مردم نوعدوست ایران عزیز به مقاصد سودجویانه خود برسند.
5: از مردم شریف ایران خواهشمند است تا به محض برخورد با این مورد و موارد مشابه، ضمن عدم همکاری با این مجموعه های به ظاهر خیریه، مراتب را جهت پیگیری فوراً به انجمن نابینایان ایران اطلاع دهند.
راههای ارتباطی با انجمن نابینایان ایران:
تلفن: 22560060/61
پست الکترونیکی: anjoman.nabinaian.iran@gmail.com
شماره فضای مجازی واتساپ و تلگرام: 09339602055.
در پایان این اطلاعیه ضمن تشکر مجدد از مردم همیشه مهربان و نیکو کار ایران، بر این نکته مهم تاکید میکنیم که جهت انجام امور خیریه و کمک به انجمن نابینایان ایران و نیز اعضای تحت پوشش این انجمن به وبسایت انجمن نابینایان ایران به نشانی:
www.ibngo.ir
مراجعه کرده و تنها از طریق همین مرجع، اطلاعات لازم را کسب کنند.

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “اطلاعیه: فریب شرکت هایی که به اسم نابینایان اقدام به عرضه محصولات غذایی می کنند را نخورید”

  1. حسن نیم‌رخ
    حسن

    02133692904
    سلام. با شماره فوق برای کمک به انجمن نابینایان کشور با مردم تماس می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید