آنچه دو برادر نابینای آمریکایی را به یک برند تبدیل کرد

برای راه اندازی یک کسب و کار شخصی دلایل مختلفی می توان تصور کرد. یکی دلش می خواهد به دنبال علاقه های شخصیش باشد. آن دیگری دوست دارد پیش از رسیدن به سن بازنشستگی، به اندازه ای درآمد کسب کند که دوران پیری را به راحتی بگذراند. یکی دیگر هم ممکن است از مرئوس بودن خسته شده باشد و ترجیح بدهد خودش رئیس خودش باشد. این دلایل هرچه که باشد، به هر حال Bradford و Bryan Manning را بر آن داشته تا تجارت یا به اصطلاح امروزی ها بیزینس شخصی خودشان را راه بیندازند.

قصه از یک اتفاق ساده در سال ۲۰۱۶ شروع شد. برایان، برای فروش یک نرم افزار حسابداری به منهتن سفر کرده بود و بردفورد که ساکن منهتن بود در یک بعد از ظهر که برادرش وقت آزاد داشت با او همراه شد تا اطراف را نشانش بدهد و با هم گشتی در شهر بزنند. اتفاق طلایی قصه در یک مرکز خرید رقم خورد. دو برادر از هم جدا شدند تا در آن مرکز خرید چرخی بزنند و بر اساس نیاز ها و سلایقشان خریدی کنند. اتفاق جالب اما این بود که وقتی دوباره به هم رسیدند در کمال تعجب متوجه شدند هر دو یک نوع تیشرت خاص خریده اند. دو تیشرت با یک جنس و حتی یک مارک همسان. قطعاً برای دو خریدار نابینا، نرمی و لطافت پارچه لباس، اولین چیزی بود که توانسته بود آن ها را وادار به خرید تیشرت ها کند. این اتفاق مدت ها سوژه طنز این دو برادر شده بود. آن ها ماجرا را برای دوستانشان تعریف می کردند و سر آخر هم به شوخی می گفتند ما باید یک کارخانه تولید تیشرت های فوق العاده نرم تأسیس کنیم. این رخداد در حد یک خاطره در میان دوستانشان نقل می شد تا اینکه یکی از رفقایشان قضیه را جدی گرفت و از آن ها خواست تا ایده شان را عملی کنند.
شب ها بعد از کار و روز های تعطیل، زمانی بود که این دو برادر نابینا با همراهی دوست دیگرشان روی این ایده کار می کردند. آن ها ترکیبات مختلف را امتحان و درصد ها را جا به جا می کردند تا به همان جنس جادویی که مد نظرشان بود دست یابند. بالاخره بعد از هفت بار آزمون و خطا توانستند جنس پارچه مورد نظرشان را تولید کنند. دوخت تیشرت ها را به تولیدی ها سفارش دادند و شروع به تبلیغات کردند.
نخستین قدم برای تبلیغات این بود که وبسایتی راه بیندازند. وبسایت «دو برادر نابینا» راه افتاد و آن ها به کمک تبلیغات ویدئویی و حضور مداوم در شبکه های اجتماعی توانستند سفارش های آنچنانی جذب کنند. سفارشهایی که در باور خودشان هم نمی گنجید و در روز های نخستین حجم سفارشات آنقدری بالا رفت که چند بار مجبور به لغو آن ها شدند. آن ها چهار توصیه کلیدی برای تاجران نابینا دارند: «آرام و سنجیده حرکت کنید، شبکه های اجتماعی را دریابید، با همکارانتان شبکه سازی کنید و شیوه برون سپاری کار ها را یاد بگیرید.» سود حاصل از سه سال فعالیت اقتصادی این دو برادر نابینا، یعنی مجموع کاسبی آنها تا سال ۲۰۱۹، حدود ۴۰۰ هزار دلار بوده که آن ها این پول را تمام و کمال به بنیاد پیشگیری از نابینایی اهدا کرده اند. اخیراً هم اتفاقاً آنها یک چالش جدید بر روی وبسایتشان به نشانی TwoBlindBrothers.com راه اندازی کرده اند که خواندن در باره اش احتمالاً خالی از جذابیت نباشد. آنها از مخاطبانشان می خواهند با چشمان بسته خرید کنند. چهار تیشرت با قیمت های مختلف به خریداران پیشنهاد می شود؛ بدون آنکه عکس یا توضیحاتی در باره تیشرت ها در اختیارشان قرار گیرد. خریداران تنها بر اساس قیمت انتخاب می کنند و فقط وقتی از محتوای خریدشان با خبر می شوند که تیشرت ها به دستشان رسیده باشد. این چالش تا آخر همین ماه میلادی ادامه خواهد داشت عواید این چالش هم قرار است به پروژه های مرتبط با درمان نابینایی از طریق ژن درمانی اختصاص یابد.
منبع: ایران سپید


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید