معرفی اولین ساعت بریل هوشمند ویژه نابینایان

تاکنون ساعت مچی های متنوعی برای رفع نیاز اشخاص نابینا تولید شدند اما هیچ کدام آن طور که باید، کارایی نداشته اند. از این رو شرکت های زیادی برای پاسخ به این نیاز از siri و دیگر تکنولوژی هایی که بتواند خط بریل را پشتیبانی کند استفاده کردند.

اما برای تکامل یافتن و پاسخ درست به نیاز نابینایان، یک شرکت کره ای به نام ” دات” غریب به 3 سال به صورت تخصصی روی این زمینه تحقیق کرد تا در نتیجه بتواند ساعت مچی هوشمندی را به بازار ارائه کند که علاوه بر پشتیبانی خط بریل برای نمایش زمان، با اتصال به گوشی کارایی های دیگر نیز برای نابینایان داشته باشد تا حس جدیدی را با لمس صفحه آن تجربه کنید.

نحوه استفاده از ساعت هوشمند دات:

افراد نابینا می توانند از طریق بلوتوث، ساعت را به تلفن همراه خود متصل کنند و با استفاده از نقطه های کوچکی که بر روی صفحه نمایش ساعت به وجود می آید، به کمک دو کلیدی که در کنار قاب آن قرار داده شده، پیام هایی را ارسال یا دریافت کنند.

خواندن این پیام ها، از طریق برجستگی های 4 کاراکتری خط بریل، روی صفحه نمایش صورت میگیرد و سرعت تغییر نمایش پیام روی صفحه نمایشگر ساعت، به میزان سرعت خواندن شخص قابل تنظیم است. این پیام ها می تواند از طریق سوشال ها (واتساپ، توییتر و …) باشد.

از آنجایی که قبلا تلاش شده بود تا ساعت های مخصوص نابینایان به صورت صوتی به کمکشان بیاید، در تکنولوژی ساعت هوشمند دات، قابلیت انتقال پیام ها بصورت و نوشتن پیام مورد نظر با خط بریل و انتقال آن به شخص دیگر هم فراهم شده تا حریم شخصی فرد بدون نیاز به صوت نیز محافظت شود.

همچنین بدون دیدن و تنها با لمس صفحه می توانند متوجه شوند چه شخصی با آنها تماس گرفته است. از طریق لرزش ساعت روی مچ متوجه تماس می شوند و نام شخص به صورت بریل روی صفحه نمایش ساعت نوشته می شود تا در صورت نیاز با فشردن یک دکمه تماس را رد کنند یا پاسخ دهند.

از قابلیت های دیگر ساعت مچی هوشمند دات، امکان تنظیم زنگ هشدار و تایمر است که می توان به آن اشاره کرد.

برای شارژ این ساعت هم، از تکنولوژی استفاده شده تا میزان مصرف باتری به حداقل برسد. در نتیجه با یکبار شارژ ساعت مچی 7 تا 10 روز بعد باتری آن نیاز به شارژ مجدد ندارد.

نکته کلیدی در ساعت مچی دات، قیمت مناسب با کیفیت و کارایی بالاست. هوشمند بودن این ساعت ها توانسته گزینه ایده آل برای نابینایان باشد تا بتواند آنها را با تکنولوژی روز  نیز همراه کند.

همچنین ساعت مچی هوشمند دات، موفق به کسب جایزه های بین المللی زیادی در طراحی شده است. صفحه گرد بدون عقربه، با بند نرم حصیری که روی دست جلوه زیبایی ایجاد می کند. این ساعت وزن 60 گرمی دارد که برای استفاده روزانه و مداوم هیچ سنگینی روی مچ حس نمی شود.

از آنجایی که  مجموعه ایران تایمر ، تخصصی ترین سایت ساعت مچی داخل ایران در 1 دهه است، با توجه به درخواست عزیزان نابینا یا کم بینا، فروش انحصاری ساعت های هوشمند دات را “با تعداد محدود” آغاز کرده است.

برای خرید ساعت دات وارد این لینک شوید.

منبع: تابناک.


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید