راه اندازی دو شعبه بانک توسعه تعاون به سامانه بانکی نابینایان در تهران و شیراز

به نقل از بانک توسعه تعاون: سامانه ارائه خدمات بانکی نابینایان با هدف افزایش رضايتمندي مشتريان نابينا و سهولت بهره‌مندي اين قشر از خدمات بانکي، در دو شعبه بانک توسعه تعاون در تهران و شیراز به بهره برداری رسید.

طبق قانون حمایت از حقوق معلولان، همه نهاد ها موظف شدند خدمات خود را برای همه اقشار جامعه دسترس پذیر کنند تا نابینایان نیز بتوانند مانند سایر مردم جامعه، از فرصت های برابر بهره مند شوند.
با استفاده از این سامانه مشتریان نابینا بدون نیاز به حضور همراه مي توانند فرم هاي درخواست انواع عمليات بانکي مانند: افتتاح حساب، دريافت وجه، واريز وجه، خدمات کارت و …، را با استفاده از ورودي و خروجي هاي صوتي و بريل تکميل نموده، سپس فرم هاي تکميل شده توسط چاپگر باجه پرينت و براي انجام عمليات در اختيار مسئول مربوطه قرار مي‌گيرد.
سامانه خدمات بانکی نابینایان شامل دستگاه برجسته نگار و نرم افزار فرم های بانکي است که داراي صفحه کليد و نمايشگر بريل بوده و تكميل فرم هاي بانكي با استفاده از صفحه كليد توسط نابينايان انجام مي شود.
همچنین، نرم افزار فرم های بانکی روی رايانه باجه نصب شده و خروجي صوتي فارسي روي تمامي قسمت هاي فرم هاي بانکي فعال است.
نابینایان در تهران برای استفاده از خدمات بانک توسعه تعاون که به سامانه بانکی نابینایان مجهز شده است، می توانند به شعبه آيت الله کاشانی، کد 1728، به آدرس: خیابان آيت الله کاشاني نرسيده به اتوبان ستاري نبش خيابان عقيل مراجعه کنند.
در استان فارس و شهر شیراز نیز نابینایان می توانند به بانک توسعه تعاون به آدرس: خيابان استقلال نرسيده به بهشت کد 2413 مراجعه کنند.
امیدواریم سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعب، در سایر استان های کشور توسعه یابد تا نابینایان در مناطق مختلف کشور بتوانند خود به صورت مستقل و بدون همراه داشتن فرد امین، عملیات بانکی داخل شعبه را انجام دهند.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید