راه اندازی سامانه خدمات بانکی نابینایان بانک قرض الحسنه رسالت

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در راستای مسئولیت اجتماعی سامانه خدمات بانکی نابینایان بانک قرض الحسنه رسالت راه اندازی شد

به گزارش بانک مردم، بانک قرض الحسنه رسالت در راستای مسئولیت اجتماعی خود و با هدف تکریم ارباب رجوع و بهره‌مندی مطلوب روشندلان از خدمات بانکی، اقدام به راه اندازی سامانه خدمات بانکی نابینایان کرد.
در مراسمی با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد بانک قرض الحسنه رسالت، قائم مقام انجمن نابینایان ایران، مدیر عامل شرکت پکتوس و مدیرعامل موسسه نیکوکاری رعدالغدیر سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعبه مرکزی تهران راه اندازی شد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت دراین مراسم گفت: راه اندازی سامانه خدمات بانکی نابینایان در راستای مسئولیت اجتماعی این بانک به شمار می رود.
محمدحسین حسین زاده با بیان اینکه بانک قرض الحسنه رسالت بانکی اجتماعی، خرد و قرض الحسنه است که ۸۰درصد مردم، جامعه هدف آن به شمارمی روند، افزود: به طور یقین بسیاری از روشندلان و نابینایان نیز جزء این جامعه هدف هستند و از خدمات بانک قرض الحسنه رسالت بهره مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه این سامانه در بانک قرض الحسنه رسالت استان های تهران، کرمان و قزوین راه اندازی شده است، یادآور شد: در آینده سایر استان ها نیز به این سامانه مجهز خواهند شد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت گفت: سعی بر این است با راه اندازی کانونی در بانکداری اجتماعی خدماتی متمرکز به روشندلان ارائه شود. با ایجاد این کانون و تمرکز در موبایل بانک و اینترنت بانک، مراجعه حضوری روشندلان به شعب به حداقل می رسد و خدمات متنوعی نیز دریافت خواهند کرد.
قائم مقام انجمن نابینایان ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی این سامانه در بانک ها بر فرهنگ حمایت از معلولان در جامعه تاکید کرد.
منصور شادکام اظهارامیدواری کرد: نابینایان بتوانند از رسالت اجتماعی بانک قرض الحسنه رسالت به خوبی بهره مند شوند.
در ادامه سعید صادق پور مدیرعامل شرکت پکتوس گفت: با راه اندازی این سامانه هموطنان روشندل می‌توانند با مراجعه به شعب مجهز به سامانه تمام خدمات دریافت، پرداخت، افتتاح حساب و … را به تنهایی و با استفاده از این سامانه انجام دهند.
اساس کار سامانه خدمات بانکی نابینایان، شامل دستگاه برجسته‌نگار و نرم‌افزار فرم‌های بانکی، به‌گونه‌ایست که فرد نابینا می‌تواند فرم‌های درخواست انواع عملیات بانکی مثل افتتاح حساب، دریافت و واریز وجه، خدمات کارت و … را با استفاده از ورودی و خروجی های صوتی و بریل تکمیل کند، سپس فرم‌های تکمیل شده توسط چاپگر باجه پرینت شده و برای انجام عملیات در اختیار مسئول باجه قرار می‌گیرد.
در پایان مراسم یکی از روشندلان به صورت نمادین از سامانه خدمات بانکی نابینایان استفاده کرد.

dsc00089 dsc00091dsc00079 dsc00085 dsc00086 dsc00087 dsc00088

 


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید